Tampodruk Warszawa

Czy wykonywanie wysokiej jakości nadruków na nierównych powierzchniach jest możliwe? Jak najbardziej! Idealnym wyborem w takiej sytuacji jest tampodruk, inaczej nazywany techniką druku wklęsłego. Wykorzystuje się go go drukowania na powierzchniach takich jak szkło, guma, metal, drewno lub tworzywa sztuczne. Może służyć do ozdabiania najróżniejszych przedmiotów – od długopisów i innych artykułów biurowych po sprzęt RTV i AGD lub części samochodowe. Chciałbyś osobiście przekonać się o praktycznych właściwościach tej technologii? Z chęcią Ci w tym pomożemy! Branża drukarka to nasza specjalność – dysponujemy nowoczesną i bogato wyposażoną drukarnią. Zakres oferowanych przez nas usług jest naprawdę szeroki – zajmujemy się między innymi drukowaniem tamponowym.

Tampodruk Warszawa – na czym polega?

Tampodruk to uniwersalna i praktyczna metoda drukowania, w której najważniejszą rolę odgrywa tzw. tampon. Jest on niezbędny do przenoszenia obrazów i napisów na materiał o dowolnej powierzchni. Technologia ta daje ogromne możliwości, ponieważ pozwala na nanoszenie nadruków nawet na przedmioty o nietypowych i nieregularnych kształtach. Cały proces polega na przenoszeniu farby z wykorzystaniem tamponu, czyli silikonowego stempla, który jest miękki i łatwo przystosowuje się do nierównych powierzchni. Dzięki temu, że jest on elastyczny dopasowuje się do materiałów o najróżniejszych kształtach – nie ważne, czy powierzchnia jest płaska, śliska, szorstka, wklęsła czy wypukła – zawsze otrzymamy precyzyjny i czytelny, wysokiej jakości wydruk. Do drukowania tamponowego niezbędnych jest kilka elementów, między innymi tamponiarka, tampon, matryca oraz farba. Podstawowym elementem jest matryca z przygotowanym wzorem do wykonywania danego nadruku. Zazwyczaj spotyka się 3 rodzaje matryc – stalową, polimerową wodną i alkoholową. Wykonana ze stali wyróżnia się największą trwałością i może być użytkowana obustronnie. Matryce dodatkowo wymagają zastosowania noża raklowego, którego zadaniem jest zgarnianie nadmiaru farby.

Tampodruk zastosowanie

Tampodruk to technika chętnie wykorzystywana do ozdabiania różnych gadżetów w celach reklamowych – jest to rozwiązanie, z którego często korzystają firmy, aby wypromować oferowane przez siebie usługi oraz produkty. Do najczęściej ozdabianych produktów należą przedmioty takie jak długopisy, zapalniczki, pendrivy, breloki, smycze czy sprzęt RTV oraz AGD. Wiele osób decyduje się na wydruk logo swojej marki także na szklankach i kubkach reklamowych. To doskonały sposób, aby wręczyć pracownikom lub klientom podarunek, który będzie dodatkowo promował firmę. Dzięki temu, że wydruki nanoszone na takie gadżety są czytelne i przejrzyste, tak naprawdę można wydrukować na nich wszystkie niezbędne informacje, na przykład adres strony internetowej, hasło reklamowe, kontakt czy adres firmy.

Drukowanie tamponowe – zalety

Dlaczego nadruki tamponowe cieszą się tak dużym powodzeniem? Przede wszystkim dzięki możliwościom, które oferują. Za pomocą specjalnej matrycy i silikonowego tamponu można wykonać wydruk niemal na każdym gadżecie, nawet jeżeli ma nietypowe i nieregularne kształty. W dodatku wydruki te są doskonałej jakości – przykładowo, mają o wiele lepszą rozdzielczość niż powszechnie stosowany sitodruk. Ich ogromną zaletą jest również trwałość – są odporne na stosowanie środków czyszczących lub myjących oraz ścieranie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku drukowania długopisów, które znajdują się w ciągłym użyciu lub kubków, które mogą być zmywane w zmywarce.

Poznaj naszą ofertę!

Tampodruk to nowoczesna metoda druku, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Szukasz firmy, która zaoferuje Ci drukowanie tamponowe lub inne usługi drukarskie, takie jak nadruk cyfrowy? Jesteś w najlepszym miejscu! Zachęcam Cię do kontaktu, a chętnie udzielimy więcej informacji na temat oferowanych przez nas usług. Decydując się, na skorzystanie z naszej oferty możesz być pewny profesjonalnego podejścia i wysokiej jakości wydruków.