Sposoby wykorzystania woreczków foliowych

Worki foliowe to wciąż niezastąpiony typ opakowań, który cieszy się popularnością ze względu na swoją bardzo szeroką gamę zastosowań oraz lepszą ochronę dla produktów w porównaniu choćby z opakowaniami papierowymi. Jakie mają one praktyczne zastosowania?

Worki foliowe do pakowania żywności

Jedną z branż, w której na szeroką skalę korzysta się z worków foliowych, jest przemysł spożywczy. To tutaj są one używane do przechowywania produktów takich jak warzywa, owoce czy pieczywo, przy czym muszą posiadać Atest Higieniczny PZH potwierdzający ich bezpieczeństwo w kontakcie z tego typu artykułami. Odpowiednie worki foliowe stosuje się także w domach, np. do przechowywania mrożonek.

Worki foliowe jako ochrona

Główną zaletą worków foliowych jest oddzielenie znajdującego się w ich wnętrzu produktu od zewnętrznych czynników oraz znajdujących się w pobliżu artykułów. Dlatego też sprawdzają się jako dodatkowy materiał opakowaniowy na śrubki, uszczelki, złączki i wszystkie inne mniejsze oraz większe przedmioty wymagające odseparowania od środowiska zewnętrznego. Często w workach foliowych umieszcza się także elektronikę, aby upewnić się, że w opakowaniu nie ulegnie ona np. zawilgoceniu (duże ryzyko podczas transportu).

Woreczki foliowe strunowe

Woreczki foliowe strunowe posiadające suwak, które można znaleźć także w ofercie naszej firmy, mają zastosowanie m.in. do przechowywania kosmetyków oraz lekarstw. Są bardzo praktyczne, jeszcze lepiej zabezpieczają bowiem produkt przed wypadnięciem dzięki funkcjonalnemu zamknięciu. Ze względu na większą praktyczność aniżeli zwykłe, woreczki strunowe zazwyczaj znajdują się w naszych domach przez dłuższy czas i mają zastosowanie także do przechowywania, np. biżuterii lub przyborów szkolnych. W tego typu woreczki należy również pakować kosmetyki oraz lekarstwa przy okazji podróżowania samolotem.

Jeśli poszukują Państwo firmy zajmującej się produkcją wytrzymałych woreczków oraz torebek foliowych, także tych z nadrukiem, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.