Pakowanie produktów metodą flow pack – na czym polega?

System flow pack to obecnie najpopularniejszy system, który służy seryjnemu pakowaniu towarów w folię. Jego popularność wynika z dobrze przemyślanej, sprawnej, a zarazem bardzo precyzyjnej technologii pakowania bardzo różnych produktów. Pakowanie flow pack przebiega w trzech procesach. W pierwszym etapie konieczne jest zgrzanie folii z jednej strony, następnie na foli zostaje umieszczony produkt w środku, następnie ponownie należy zgrzać opakowanie, a w końcowym etapie odciąć folię. Opisany proces jest bardzo łatwy w obsłudze i niezwykle szybki w wykonaniu.

Pakowanie flow pack jet uniwersalne – zapewnia szczelne, dokładne, trwałe, a zarazem estetyczne pakowanie produktów spożywczych (bułki, bagietki), jak i przemysłowych (kostki toaletowe, kolczyki, zapachy do aut). Produkty zapakowane w ten sposób są gotowe do transportu i bezpieczne w przechowywaniu.

Jakie są zalety pakowania produktów flow pack?

Pakowanie systemem flow pack ma bardzo wiele zalet: dokładność, szczelność, precyzja, przystosowanie do transportu i przechowywania. Kolejną cechą, która wpływa na tak dużą popularność tego typu pakowania, jest intuicyjny charakter maszyny pakującej, która jest bardzo prosta w  obsłudze. Pakowanie wymaga minimalnego zaangażowania człowieka, generuje minimalne koszty oraz zajmuje mało czasu. W taki sposób możemy opakować nawet kilkaset produktów w zaledwie jedną godzinę. Pakowanie produktów jest możliwe poprzez zamieszczenie folii w maszynie w formie rolki. Folia może być podawana od dołu, lub od góry – w zależności od formy maszyny, jaką dysponujemy. Za pomocą systemu flow pack można pakować produkty pojedyncze, lub całe grupy i serie produktów w opakowania. Maszyny typu flow-pack można dostosowywać do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu omawiany system pakowania sprawdza się świetnie zarówno w ogromnych firmach, jak i malutkich przedsiębiorstwach.