Czym jest tzw. eurozawieszka?

Eurozawieszka to niewielki, aczkolwiek bardzo ważny element, który sprawdza się przede wszystkim przy sprzedaży produktów. Czym jest oraz jakie dokładnie pełni funkcje?

Co to jest eurozawieszka?

Eurozawieszka mająca specjalny otwór „euro”, to niewielki element umieszczany zazwyczaj na opakowaniach z folii, kartonu lub papieru, który umożliwia mocowanie oraz zawieszanie danego produktu na sklepowych haczykach, stripach oraz krawatach. Tym samym ułatwia prezentację konkretnego towaru, dzięki czemu jest on zdecydowanie lepiej widoczny i wyeksponowany dla klienta. Eurozawieszka umożliwia również bardziej uporządkowaną organizację miejsc sprzedaży, które dzięki temu, że produkty ulokowane są na haczykach, prezentują się w sposób zdecydowanie bardziej estetyczny.

Z czego produkowane są eurozawieszki?

Zawieszki te mogą być produkowane m.in. z twardej folii PET, która cechuje się trwałością, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ulegnie ona urwaniu, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia umieszczonego wewnątrz opakowania produktu. Eurozawieszki jednak zazwyczaj dostępne są w bardzo różnych wielkościach, kształtach oraz udźwigach i dopasowuje się je do gramatury konkretnego produktu. Można kupić je osobno, choć w naszej firmie są one od razu dopasowywane do torebek foliowych, dzięki czemu klient ma absolutną pewność, że zestaw jest wytrzymały, nie ulegnie uszkodzeniu i będzie dobrze prezentował się w punkcie sprzedaży.

Jak wytwarza się eurozawieszki?

Do produkcji tych elementów stosuje się specjalne wybijaki zwane też stemplami, które posiadają matrycę z gotowym kształtem w danym rozmiarze. Typowe wybijaki sprawdzają się przy wytwarzaniu eurozawieszek w takich tworzywach jak polipropylen, polietylen, a także laminaty.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą opakowań foliowych z eurozawieszkami, a także torebek foliowych z paskami klejącymi, zakładkami, nadrukami, torebkami strunowymi, workami foliowymi oraz workami na śmieci. Gwarantujemy najwyższą jakość oraz indywidualne podejście do każdego zamówienia.